جمعه 1400/04/4
عرضه دو هزار عنوان کتاب جدید دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب
31/07/2018 02:53:56 ب.ظ
  عرضه دو هزار عنوان کتاب جدید دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب
   

سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

عرضه دو هزار عنوان کتاب جدید دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب

سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی از عرضه حدود دو هزار عنوان از جدیدترین کتب منشر شده توسط ناشرین فعال این دانشگاه برای معرفی و عرضه به دانشجویان، استادان و سایر علاقه‌مندان در نمایشگاه کتاب امسال خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر صالح اسکندری درباره حضور دانشگاه آزاد اسلامی در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، اظهار کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب، بهار حوزه نشر است و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد طبق سنوات گذشته در این دوره نیز حضوری پربار داشته باشد.

به گفته اسکندری با توجه به محدودیت فضا در مصلی تهران حدود 2000 عنوان از جدیدترین کتب منشر شده توسط ناشرین فعال دانشگاه آزاد اسلامی جهت معرفی و عرضه به دانشجویان، استادان و سایر علاقه‌مندان به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

سرپرست سازمان چاپ و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی یکی از ناشرین فعال در حوزه نشر دانشگاهی است.

وی ادامه داد: سالیانه بیش از 600 عنوان کتاب در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، کمک آموزشی، درسی و ... در کلیه رشته‌ها منتشر می‌شود که با وجود تعطیلات تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی در دو مقطع 15 روزه، انتشارات دانشگاه تقریبا رشد 10 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

اسکندری با بیان اینکه حدود 50 ناشر فعال در دانشگاه آزاد اسلامی به انتشار کتاب می‌پردازند گفت: تاکنون بیش از سه هزار و 700 عنوان کتاب از این ناشر بزرگ در خانه کتاب پایتخت ثبت شده است که از این تعداد سه هزار و 497 عنوان چاپ اول و 216 عنوان نیز به چاپ‌های بعدی رسیده‌اند.

به گفته اسکندری؛ سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با ثبت بیش از 453 عنوان کتاب در خانه کتاب، فعال‌ترین ناشر این دانشگاه است و واحدهای دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان) با 309 عنوان، تهران جنوب 184، یزد 174، اراک 152، تبریز 133 عنوان و نجف آباد با 129 عنوان کتاب حایز رتبه‌های بعدی در این زمینه هستند.

وی اضافه کرد: سازمان چاپ و انتشارات، سالیانه بیش از 100 عنوان کتاب جدید منتشر می‌کند، این سازمان در نظر دارد ضمن افزایش کمی و کیفی کتب چاپی منتشر شده در زمینه کتب الکترونیکی نیز نیاز مخاطبان را برآورده سازد.

سرپرست سازمان چاپ و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این ناشر دارای چاپخانه‌ای بزرگ و مجهز است که تمام امور چاپی این دانشگاه اعم از کتب، مجلات، هفته‌نامه، ماهنامه، سالنامه، اوراق امتحانی، پاکت‌ها و سایر محصولات را عهده‌دار است. چاپخانه دانشگاه دارای دو بخش چاپ ورق و چاپ رول (روزنامه ) است که در قسمت چاپ ورق که مجهز به چاپ دیجیتال است، سالیانه بیش از 250 عنوان کتاب به چاپ می‌رسد.

اسکندری ادامه داد: قسمت چاپ رول که همان چاپ روزنامه است در چند سال اخیر راه‌اندازی و مجهز به یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ روزنامه در کشور است و در حال حاضر علاوه بر چاپ روزنامه‌ها و سایر درخواست‌های چاپی دانشگاه آزاد اسلامی سفارشات چاپ بیرون از دانشگاه را نیز انجام می‌دهد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن تمهیداتی در نظر داریم چاپ و انتشارات دانشگاه را در راستای نیل به اهداف دانشگاه مبنی بر استفاده بهینه از امکانات و درآمدزایی بیشتر در آینده‌ای نزدیک به جایگاه مطلوب خود برسانیم.

اسکندری در پایان از راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کتاب در سطح شهر تهران و سایر واحدهای شهرستان خبر داد و عنوان کرد: راه‌اندازی سامانه نشر، فروش اینترنتی کتب و همچنین شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در داخل و خارج کشور اهم برنامه‌های این سازمان در سال جاری است.

 

printrating
  نظرات

هیچ نظری داده نشده است.

نام شما
عنوان
نظر
تصویر CAPTCHA
کد را وارد نمایید
حريم شخصي كاربران | شرایط استفاده | کلیه حقوق برای سازمان چاپ مرکز رسانه و نشر علمی دانشگاه آزاد اسلامی محفوظ می باشد.